سال 1368 كه عضو هئيت علمي دانشگاه آزاد مشهدبا رتبه مربي  شدم  يكي از اولين درسهايي كه در دانشكده هاي مختلف داشتم و بسار مورد استقبال دانشجويان بود ريشه هاي انقلاب نام داشت  جزوه استادان ديگر را مطالعه مي كردم ولي مي ديدم در واقع آنها تاريخ اسلام درس مي دهد و واقعه 15 خرداد را شرح مي دهند اما من كه فوق ليسانسم در رشته علوم سياسي بودنمي توانستم به همان مقدار اکتفا کنم مباحث جديدي را طرح كردم مثلا خلاصه اي از کتاب کالبد شکافي انقلابهاي کرين برينتون كه فكر مي كنم حداقل در استان خراسان هيچ استادي طرح نكرده بود فصل اول چرا انقلاب بوجود مي آيدفصل دوم آيا مي توان از بروز انقلاب جلوگيري و آن را خنثي كرد3- ريشه هاي انقلاب ايران چه بود عوامل عيني(مادي و مملموس) كدام بودند 12 مورد عوامل ذهني(غير ملموس) كدام بودند حداقل 10 مورد آيا براي بروز انقلاب بايد تمامي شرايط عيني و ذهني وجود داشته باشد آيا راه ميان بر وجود دارد. احزاب گروهها و رهبران  جنبش هاي مخالف سلطنت كدامها بودند در مورد انقلاب اسلامي آيا نظريه توطئه (كانسپي رسي) مصداق دارد. چپ ها چه مي خواستند. راستها چه مي گفتند ملي مذهبي ها چه کساني بودند و مذهبي هاي اصول گرا چه مي خواستند آيا انقلابها يك دايره زماني دارند؟

در آن زمان 1368-1375 اينگونه بحثها براي دانشجويان عجيب و جديد بود يادم هست در ظرف يك هفته تعداد دانشجويان ثبت نامي براي اولين كلاس من از 30 نفر به 140 نفر افزايش يافت از رشته هاي مختلف مانند پزشكي و مهندسي هم بودندو كلاس به يك سالن سخنراني تبديل شديادش بخير درس و دانشگاه خوب است اما همين اولين كلاس پر جمعيت من دردسرهايي نيز ايجاد كرد.

تعدادي ازمقاله هاي عمومي:

- انقلاب روسيه و نشانه هاي افول و زوال آن رومه خراسان شهريور 1368

-آمريكا به عراق يورش خواهد برد (يك هفته پس از حمله صدام به كويت)

- نشانه هايي از عقلانيت اعراب در اعتراف به حقانيت نام خليج فارس(شرق1383)

تعدادي از مقاله هاي اين حقير

تعدادي از مقاله اي دکتر محمد عجم

تعدادي از مقاله هاي دکتر عجم

مي ,انقلاب ,آيا ,بودند ,مورد ,يك ,چه مي ,هاي انقلاب ,يك هفته ,ريشه هاي ,ها چه

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

komakamozesh مديريت و تئوری های نوین آموزشي طراحي سايت وردپرس بانک مقالات بیس حسابداری 2019 عاشقانه ایی برای تو اینجا همه چی هست dizipl ‎My Daily Notes ravangreen46 مطالب اینترنتی